בוקר על החוף

החלטתי לנצל את מזג האויר המצוין והשמיים הבהירים לבוקר של צילומים במרינה באשדוד. הצילומים בוצעו בבוקר יום ששי כך שאזור המרינה היה רווי בפעילות ספורט ימי שמצטלמת מצוין. לקראת הצילומים הכנתי מספר תכניות טיסה באמצעות אפליקציית "ליצ'י" שלה אני מתכוון בעתיד להקדיש פוסט מפורט. לא כל השוטים ניתנים לתכנון מוקדם אבל כאלה שכן ובעיקר אלה שדורשים הטסה מדוייקת, מומלץ מאוד להכין מראש. בצילום המסך ניתן לראות תכנית טיסה מאוד פשוטה ובסיסית שבה השתמשתי לטובת צילום הסרטון. נקודות הציון הממוספרות הן הנקודות שבהן צריך לעבור הרחפן על פי הסדר (המספר למעלה שכתוב על רקע שחור מציין את גובה הטיסה). נקודות הציון שעליהן שמסומנות במצלמה הן הנקודות שאליהן תהייה מצלמת הרחפן מכוונת. המפתח לקבלת תוצאה טובה, טמון במיקום נכון של נקודות הצילום תוך התחשבות בגובה הטיסה ובזוית הצילום הרצויה.

בעייה שנתקלתי בה במהלך הצילומים הייתה סנוור של המצלמה על ידי החול המאוד בהיר ביחס לים שמהווה את נקודת הענין העיקרית לצילום. הדרך להתגבר על הבעיה היא על ידי כיוון נכון של הצמצם, תוך התחשבות במיקום הרחפן במקטעים הבאים. מנסיוני כוונון הצמצם במהלך השוט לא יוצר תוצאה טובה כך שהדרך הטובה ביותר היא לנסות מספר מצבי צמצם ולבחור בזה שנותן תוצאה מספקת לאורך כל נתיב הצילום, כנראה שלכל נקודה בפני עצמה ניתן לכוון מצב אופטימלי אבל אז אנו עלולים לקבל תוצאה גרועה בנקודות אחרות. 

 אני מעוניין לגעת בעוד נקודה אחת שלא תמיד נותנים עליה את הדעת: מיקום המטיס. חשוב מאוד, לנתח את השטח מראש ולוודא שמהנקודה הנבחרת יש קשר עין עם הרחפן בכל הנקודות בהן הוא עשוי להימצא. חשוב להתחשב בשעת היום בהקשר של זוית השמש ובכיוון שממנו היא תאיר, בלתי אפשרי להטיס את הרחפן באופן בטיחותי כאשר השמש מאירה ישר לתוך העיניים. אני ממליץ מאוד לשקול כבר בשלב התכנון מספר חלופות למיקום. תמיד תתכנה הפתעות ואם ננסה להטיס מנקודה שבסמוך אליה מתקיים אירוע שממנו עשויים להגיע סקרנים לאזור ההמראה, גם אם היא אידיאלית מבחינת מיקום, כנראה שלא נצליח לצלם כראוי (שלא לדבר על ההיבטים הבטיחותיים).

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn