זריחה בלטרון

מנזר לטרון, אחד האתרים היפים בארץ שמשלב נוף יפה ומבנה יחודי הוא אתר מצוין לצילום אווירי. בגלל הגיאוגרפיה והחזית שפונה צפון מערבה בחרתי לצלם את האתר עם הזריחה. המטרה הייתה להשיג את אפקט צבעי השמים על רקע המנזר. ההכנה לצילומים כללה בדיקה של מפת אזורים אסורים לטיסה שהגדירה את גבולות הגזרה לטיסה. במקרה זה הבדיקה הוכיחה עצמה לחשובה כי האתר אכן נושק לאזור אסור לטיסה כמו שניתן לראות ב"מפת אזורים אסורים לטיסה":

האזור גם מתאפיין בתנועה רבה של כלי טיס קלים שעשויים לטוס בגבהים נמוכים כך שיש צורך בעירנות רבה לסביבה בזמן ההטסה.

האתר עצמו מוקף בחורשות ומטעים והיה צריך לבחור בקפידה את הנקודה שממנה מטיסים על מנת לשמור על רצף של קשר עין עם הכלי. בנוסף האתר גם מגוון מבחינה טופוגרפית והמנזר ממוקם על מדרון כך שגם גובה הצמרות משתנה מנקודה לנקודה. במהלך ההטסה נמנעתי מלטוס מעל המנזר אלא רק מסביבו וכמובן שמרתי על גובה מקסימלי של 50 מטר.

 

הצילום עצמו התמקד במנזר כאובייקט יחיד והמטרה הייתה ליצור שוטים מעניינים ממגוון זויות. השוט הראשון בסרטון הוא היקפי. בשוט זה תנועת הרחפן היא מעגלית עם הפנים פנימה, הצילום בוצע באמצעות פאנטום 3 כך שהמצלמה פונה באופן קבוע קדימה מה שמחייב טיסה הצידה. בשוט זה ניתן לראות גם אפקט של שינוי המיקום היחסי של השמש מול המנזר.

השוטים הבאים נותנים מבט נוסף של חזית המנזר מנקודות שונות ובכיווני תנועה שונים כשהמטרה היא לשמור על עניין של הצופה שהלכה למעשה רואה צילום של אובייקט זהה מזוית מאוד דומה  בכל אחד משלושת השוטים הראשונים.

השוט האחרון מציג את חלקו האחורי של המנזר, השוט בוצע כאשר השמש כבר הייתה גבוהה יותר כך שהתאורה האחורית יצרה אפקט  של אור יום. בשוט זה הייתה דילמה להיכן למרכז את השוט. בחרתי לטוס ישירות לכיוון הצריח כך שהוא יהיה מרכז התמונה דבר שיצר חוסר סימטריה מסוים בתמונה כי המנזר מרוכז בחלק התמונה הימני ובהמשך אף נחתך. לאחר שניסיתי את שתי אפשרויות הצילום בחרתי להשתמש בצריח הממורכז. 

 

במהלך הצילומים ניסיתי זויות שונות ותנועות שונות של צילום וסיימתי את היום עם כמות גדולה של חומר גלם. התוצאה הסופית והערוכה לפניכם:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn